MERHABA

Şimdi size seramik kaplı eski bir zemin üzerine yeni seramik nasıl döşenir? Bu soruya Vox Yapı Kimyasalları olarak cevap verşp aklınızdaki tüm soruları gidermeye hazır mısınız?

Zamanla kullandığımız fayans,mermer,seramik gibi ürünler aşınmaya,yıpranmaya başlar ve eski estetik güzelliğini kaybeder. Yoğun kullanım ve temizlik, zaman içerisinde zeminde bölgesel veya genel olarak aşınma  ve eskimesine neden olur. Beklenmedik durumlar veya kötü kullanım sonucu, kaplamalarda yıpranmalar meydana gelir. Yeni seramik kaplamaları ve desenleri, estetik amaçlı değişikliklikler istenmesine neden olabilir.

Daha önceleri, nedeni her ne olursa olsun, yenileme için, eski seramik kaplamasının tamamıyla sökülmesi gerekirdi;Peki bu durumda en az masrafla eskisinden güzel seramikleri nasıl yaparız?

YÜZEY HAZIRLIĞI

1) Mevcut kaplamanın zemine mukavemeti kontrol edilmelidir. Çekiç veya mala size bu konuda yardımcı olacaktır.

2) Zeminde hasar gören yerler onarılmalıdır. Uygulamak istediğimiz bölgeleri sünger, kova ve su yardımı ile temizlemeliyiz.

UYGULAMA

1) Zemin uygulamaya hazır hale geldiğinde mukavemeti sağlamak amacıyla Vox Yapı Kimyasalarının SURFACE GRIPVOX 401X  kullanılmalıdır. Zemin 24 saat kurumaya bırakılmalıdır.

 

 

2) Zemine Vox Yapı Kimyasallarının FLEXVOX 105FX ürünü uygulanacak alana sürülmelidir. Priz alması için 24-36 saat arası kurumaya bırakılmalıdır.

3) Derz boşluklarını FLEXCOLORVOX 203PX doldurulmalıdır.

4) Zemine 4 gün ağır yük konulmamalıdır.

 

 

 

ÖNERİLER

Seramik döşenmesine başlamadan önce mevcut kaplamanın uygulamaya hazır olduğundan emin olunmalıdır.

2023Görünüm

Yorumunuzu yazın.